MEDICAL INFO

 

Index telesnej hmotnosti - BMI

Podľa vzorca, si človek ľahko dokáže odpovedať na otázku svojej telesnej hmotnosti. Výpočet BMI patrí medzi najčastejšie používané metódy merania obezity.

Presnosť výpočtu BMI platí zväčša pre priemerného človeka, vyrátané čísla sú len orientačné. Presné hodnoty vám môže vyrátať len lekár na základe vyšetrenia.

Výpočet BMI patrí iba k jedným z nástrojov posudzovania vášho celkového zdravia. Významný je aj obvod pásu, množstvo telesného tuku, krvný tlak, cholesterol, fyzická činnosť, fajčenie a dodržiavanie zásad zdravej výživy.

Výpočet BMI

The Body Mass Index (BMI) is calculated with the formula weight divided by body height to square. To make it easy for visitor of your homepage to calculate the Body Mass Index, use the BMI Script by BMI-Club in your website . Additional information: Body Mass Index Formula.
Thank you for using the Body Mass Index calculator of BMI-Club.

Do 18,5: podvýživa. Ako je toto číslo menšie, tým viac sa blížite k podvýžive. Uvedené číslo patrí často ľudom trpiacich anorexiou či bulímiou. Telo nie je postačujúco vyživované, nedostávajú sa mu základné stopové prvky, čo sa prejavuje oslabením organizmu a častými ochoreniami.
18,5 - 25: ideálna a zdravá váha. Zdravotné komplikácie spojené s váhou sú v tejto skupine najmenej časté.
25 - 30: mierna nadváha. Zvyšuje sa riziko vysokého tlaku či srdcových ťažkostí.. Väčšinou ide o nesprávne stravovacie návyky, a je tu častý nedostatok pohybu či sedavé zamestnanie.
30 - 40: obezita. Pri tomto výsledku ide o pomere vážne zdravotné riziko. Lekári už doporučujú schudnúť.
40 a viac: ťažká obezita. Treba sa zamyslieť či nie je potrebná radikálna zmena stravovacieho režimu a návykov.

 


Ak máte zdravotné problémy, doporučujeme ich vždy prekonzultovať so svojím praktickým alebo odborným lekárom. Na stránkach nájdete články ktoré môžu obsahovať informácie vzťahujúce sa k rôznym chorobám, zdravotným rizikám a lekárskym postupom. Uvedené články majú za úlohu poskytovať len informatívny charakter a nemôžu byť a ani nie sú mienené ako náhrada za profesionálnu lekársku starostlivosť. Nie je možné ich používať k diagnostikovaniu zdravotných problémov a chorôb.